Dzięki realizacji projektu „Psia łączka” udało się zintegrować grupę 8 osób-właścicieli psów, którzy są zainteresowani zagospodarowaniem terenu „Psiej łączki”. Wykonano prace porządkowe dzięki pomocy Zakładu Mienia Komunalnego, który skosił trawę na „Psiej łączce” oraz pracy wolontariuszy Fundacji DOM, którzy uprzątnęli śmieci i wykosili trawę podkaszarką. Chwasty i chaszcze na części łączki usunięto przy pomocy firmy zewnętrznej.

Zgodnie z założeniami projektu zakupiono i zamontowano 2 kosze na psie odchody z podajnikami torebek oraz torebkami na psie odchody, a także słupek i tablice informacyjne z napisem „Psia Łączka”. Do ich montażu zakupiono specjalny suchy cement i szpadel.

Wolontariusz Fundacji DOM opracował ulotki informujące o Pikniku, które po wydrukowaniu zostały przekazanie mieszkańcom ulicy Upalnej i okolic. Dystrybucją ulotek zajęli się właściciele psów – wolontariusze – 4 osoby oraz członkowie zarządu Fundacji DOM. O pomoc w reklamowaniu Pikniku poprosiliśmy Administrację osiedla Słoneczny Stok, Stowarzyszenie „Klanza” oraz niektóre działające na osiedlu sklepy i zakłady usługowe.

Zwieńczeniem działań projektowych był Piknik inaugurujący powstanie „Psiej łączki” – z udziałem „psiarzy” i innych mieszkańców osiedla. W Pikniku wzięło udział ok. 30 osób – dorosłych i dzieci z psami i bez. Podczas pikniku pani Gabriela Drwięga dogoterapeuta z fundacji Psi Uśmiech wystąpiła z pokazem układania psów i pogadanką na temat postępowania z psami; odpowiadała o psiej psychice i pielęgnacji; odpowiadała na liczne pytania zebranych gości, którzy oprócz wiedzy mieli czas na luźne rozmowy oraz mogli skorzystać ze wspaniałego bufetu przygotowanego przez Stowarzyszenie „Ku dobrej nadziei”.

Na Pikniku panowała przemiła atmosfera, dopisała pogoda a uczestnicy opuszczając Psią łączkę prosili by takie imprezy mogły odbywać się częściej.

Nasi Partnerzy

Projekt „Psia łączka” realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Białystok w ramach Programu Regrantingowego „Osiedla w działaniu”.

Skomentuj