Fundacja DOM w porozumieniu z West Finland College z Huittinen w Finlandii organizuje tygodniowe lub dwutygodniowe kursy języka angielskiego dla dorosłych i młodzieży na wszystkich poziomach nauczania.

College Zachodniej Finlandii (po fińsku : Länsi-Suomen Opisto) jest najstarszą fińskojęzyczną Szkołą Ludową działającą w miejscowości Loima, Huittinen. Ta światopoglądowo i politycznie niezależna instytucja edukacyjna została założona w 1892 roku.

Misją Kolegium Zachodniej Finlandii jest prowadzenie i wspieranie uczniów w osiąganiu osobistych celów kulturalnych i edukacyjnych, zgodnie z zasadami uczenia się przez całe życie. Wraz z tym, szkoła promuje poczucie wspólnoty i internacjonalizmu edukacji.

College jest dobrze znaną, jedną z największych instytucji oświatowych w Finlandii. Jego działalność koncentruje się na nieformalnej edukacji dorosłych. Każdego roku ponad tysiąc słuchaczy z różnych krajów świata uczy się na różnorodnych kursach językowych, teatralnych, artystycznych czy przygotowujących do egzaminów na studia wyższe np. na prawo, ekonomię czy medycynę.

Miejscem historycznym w Colleg’u jest Aula, gdzie odbywają się liczne spotkania, seminaria i inne uroczystości. Znajdująca się na brzegu rzeki Sala Kominkowa jest bardzo popularnym miejscem organizowania wielu imprez. Akademiki są nowe lub gruntownie odnowione z możliwością użytkowania pralni i kuchni. Ponad 90% studentów mieszka w akademikach.

lansisuomenopisto.fi