W dniach 24-27 września 2021 roku byliśmy gośćmi cypryjskiego partnera projektu Pancyprian Association of Single Parent Families & Friends.

Mieliśmy okazję poznać dobre praktyki, które cypryjskie stowarzyszenie stosuje w pracy ze swoimi podopiecznymi. W cudownym miejscu, w Limassol na Cyprze mimo trudności związanych z Covid-19, podsumowaliśmy projekt Yes We Can. Zaprzyjaźniliśmy się w czasie trwania projektu, czerpiemy inspiracje pełnymi garściami. Już wiemy, że to nie koniec naszych kontaktów. Spotykamy się zdalnie, dokonujemy podsumowania działań projektowych. Planujemy kolejne, wspólne rzeczy.

Trudny dla całej Europy czas pokazuje, że musimy się pochylić nad edukacją i integracją tych osób, które do niej różnymi drogami trafiają i nie zawsze czują się dobrze. Chcemy im pomóc poczuć się lepiej, a przede wszystkim bezpiecznie. Każdy z partnerów wspiera imigrantów i uchodźców, razem będziemy mogli pomagać lepiej.

Projekt Yes We Can jest realizowany w ramach Erasmus+ Edukacja dorosłych – akcja 2 „Partnerstwa strategiczne” w okresie od 1.11.2018 do 31.12.2021 przez: FUNDACJA DOM (koordynacja) oraz Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej Oddzial w Lublinie, Comunitatea Armana din Romania – filiala Bucuresti (Rumunia), Agape Social Cooperative Onlus (Włochy), CENTRO PROVINCIALE DI ISTRUZIONE PER ADULTI NUORO (Włochy), Maison d’Afrique (Luksemburg), Pancyprian Association of Single Parent Families & Friends (Cypr), Women’s Association For African Networking and Development (Wlk. Brytania).

Skomentuj